18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ PROTOKOL ZİYARETLERİ

Uluslararası Göçmenler Günü vesilesi ile İl Müdür Vekilimiz Osman Erdem başkanlığında ki personel ve yabancılardan oluşan heyet ile 16 Aralık 2016 Cuma günü bir takım protokol ziyareti gerçekleştirdik.

Uluslararası Göçmenler Günü vesilesi ile İl Müdür Vekilimiz Osman Erdem başkanlığında ki personel ve yabancılardan oluşan heyet ile 16 Aralık 2016 Cuma günü bir takım protokol ziyareti gerçekleştirdik.

İlk olarak Antalya Valisi Sayın Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret ettik. Yabancı misafirlerimiz Türkiye'nin Dünya'ya örnek bir ülke olduğunu, göçmenlere kucak açtığını, ayrıca Antalya gibi güzel bir şehirde yaşamaktan memnun olduklarını belirterek, kendilerini kabul ettiği için Vali Karaloğlu'na teşekkürlerini ilettiler. Ülkemizin göçmenler için artık bir geçiş bölgesi olmaktan çıkıp, göçmen kabul eden, göç alan bir ülke konumuna geldiğine değinen Vali Karaloğlu ise, ''Antalya göçmen konusunda çok renkli bir şehir, burada yaşayan, ev alıp yerleşen, evliliklerle akrabalık bağları kuran çok sayıda yabancı ülke vatandaşı var. Biz göçmenlerle mutluyuz, sizleri de göçmen olarak görmüyoruz bizim misafirimizsiniz.'' dedi. Daha sonra heyetin 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü'nü kutlayan Vali Karaloğlu, ziyaretlerinden dolayı yabancı ülke vatandaşlarına teşekkür etti.

Kurumumuzdan sorumlu olan Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Kurdoğlu’na sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette de yabancı misafirlerimiz ilgilerinden dolayı Vali Yardımcımıza ve özverili çalışmalarından dolayı Vali Yardımcımız nezdinde tüm kurum personeline teşekkürlerini ilettiler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına gerçekleşen ziyarette ise Genel Sekreter Sayın Birol Ekici, Uluslararası Göçmenler Gününü farkındalık yaratarak kutlamamız gerektiğini, önemli günlerden biri olduğunu, böyle önemli bir günü farklı ülke vatandaşı olan bir heyetle kutlanmasının çok güzel olduğunu belirterek yabancı vatandaşlara Antalya’ya özgü hediye paketi verdi.

Son olarak Akdeniz Üniversitesi Rektörü Sayın Mustafa Ünal’ı makamında ziyaret eden heyet, üniversitenin yabancı öğrencilere sağladığı kolaylık ve ilgilerinden dolayı başta rektörlük olmak üzere üniversite personeline teşekkürlerini ilettiler. Rektör Ünal da böyle önemli bir günde ziyaretlerinden dolayı yabancı ülke vatandaşlarına teşekkür ederek, duyduğu memnuniyeti dile getirdi

Kayıt: 22.12.2016
Güncelleme:13.12.2018
Paylaş


WS05