18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ ANKARA'DA VALİ GALİP DEMİREL VİLAYETLER EVİNDE KUTLANDI.

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü Ankara'da Vali Galip DEMİREL Vilayetler Evinde Kutlandı.

Vali Galip Demirel Vilayetler Evinde 19 Aralık 2016 Pazartesi günü düzenlenen etkinliğe İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Sebahattin ÖZTÜRK, kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri, büyükelçiler ve ülkemizde farklı hukuki statülerle bulunan yabancı uyruklu kişiler katıldı. Etkinlik tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı..

İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Sebahattin ÖZTÜRK ve Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS’un konuşmalarıyla başlayan etkinlik video gösterimi, kum sanatı gösterisi ve takdim edilen hediyelerden sonra; Valilikler, Üniversitelerin Türkçe Öğrenim Merkezleri, Uluslararası Kuruluşlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının stantlarının gezilmesi, Göç ve Göçmen Temalı Muyu Resim Yarışması kapsamında ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerince yapılmış eserlerden oluşan serginin gezilmesi ile devam etti.
Antalya Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü olarak etkinliğe Rusya Federasyonu, Azerbaycan, Güney Kore, İngiltere ve Çad vatandaşlarından oluşan bir ekiple katıldık. En ilgi çekici stantlardan biri olan standımızı ziyaret eden misafirlerimize Antalya’ya özgü olan Finike Portakalı, Alanya Muzu, Turunç ve Bergamot Reçelleri ikram ettik. Antalya’yı tanıtıcı materyallerden oluşan çantamızı davetlilere takdim ettik. Ressam olan Azerbaycan vatandaşı Babak Rustamzade beş dakika gibi kısa bir sürede isteyen davetlilerin portre karikatürlerini çizerek kendilerine hediye etti. Renkli görüntülerden oluşan etkinlik fotoğraf çekimleriyle sona erdi.

Etkinlikten bir gün sonra ise ekip üyelerimiz olan yabancı ülke vatandaşlarına Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında bilgi verilerek Anıtkabir ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Kayıt: 22.12.2016
Güncelleme:13.12.2018
Paylaş


WS05